Локомотив и Зенит не се победиха, Георги Миланов с шанс за титлата

04 май 2014, 15:27 часа • 6115 прочитания

Отборите на Локомотив (Москва) и Зенит завършиха при резултат 1:1 в мач от 28-ия кръг на руската Премиер лига. Хосе Саломон Рондон откри резултата за гостите в 35-ата минута. Сергей Ткачов изравни за Локомотив в 76-ата минута. Двубоят беше прекратен за няколко минути заради феновете на столичния тим, които запалиха димки и видимостта на терена беше ограничена.

Два кръга преди края Зенит е лидер в класирането с 60 точки, а Локомотив е на второ място, с точка по-малко. Трети е ЦСКА (Москва) с 58 точки. В последния кръг тимът на Георги Миланов и Локомотив (Моксва) се срещат в директен двубой, като ще чакат и издънка на Зенит. Първите два тима от руския шампионат се класират за участие в Шампионската лига.