Ливърпул пречупи 10 от Евертън в мърсисайдското дерби, Салах блести (ВИДЕО)

21 октомври 2023, 16:30 часа • 4470 прочитания

Ливърпул постигна ценен успех с 2:0 срещу Евертън в голямото дерби на Мърсисайд от деветия кръг на Висшата лига. Попаденията в двубоя отбеляза Мохамед Салах. Първо той реализира от дузпа четвърт час преди да изтече редовното време, а в заключителните мигове материализира скорострелна контраатака. "Карамелите' играха с човек по-малко на терена от 37-ата минута, когато Ашли Йънг получи втори жълт картон и бе изгонен.

Срещата бе белязана от няколко дискусионни момента. Претенции и на двата отбора не бяха уважени. Така селекцията на Юрген Клоп оглави временното класиране с 20 точки и мач повече от преследвачите. Тимът на Шон Дайш от своя страна заема 16-ата позиция със 7 пункта.

ОЩЕ: Клоп намери заместник на Салах, Ливърпул вади сериозна сума за новия нападател

Мохамед Салах

Ашли Йънг остави Евертън с 10 души на терена

Сблъсъкът стартира в добро темпо. До 100%-голови ситуации обаче така и не се стигна. Салах и Алексис Мак Алистър тестваха късмета си, но не сполучиха. В 37-ата минута Йънг получи втори жълт картон за нарушение срещу Луис Диаш, който му създаваше проблеми от началото, и остави отбора си с 10 души на терена. До почивката шутове на Александър-Арнолд и Собослай не намериха целта.

Спорни съдийски решения

През втората част Евертън бе подложен на сериозен натиск. Защитниците на "карамелите" няколко пъти се намесиха самопожертвователно. Символичните гости искаха Ибрахима Конате да бъде декориран в жълто за втори път в дербито заради фал срещу Бето. Крейг Поусън обаче не уважи претенциите, а Юрген Клоп веднага смени французина.

Мохамед Салах ниже голове

В 71-вата минута "червените" пък претендираха за дузпа. Главният съдия отново си замълча. След секунди ВАР го извика за друго положение, при което Кийн игра с ръка. Реферът преразгледа ситуацията и посочи бялата точка. Зад топката застана Мо Салах и не сбърка за 1:0. До края на сблъсъка от Висшата лига Пикфорд изби изстрел на Харви Елиът в напречния стълб. Английският страж остана безпомощен в добавеното време, когато Нунес асистира на Салах за крайното 2:0.

ОЩЕ: 239 дни до ЕВРО 2024: Вечният БГ национал, играл най-много мачове на еврошампионати