Ливърпул погреба "светците"

03 декември 2015, 01:22 часа • 7827 прочитания

Ливърпул погреба Саутхемптън с 6:1 и се класира за 1/2-финалите от турнира за купата на Лигата в Англия.

Началото беше повече от шеметно за тима на Роналд Куман, защото Садио Мане откри резултата след 39 секунди игра. "Светците" имаха още две добри акции, след което нещата се промениха коренно.

Завърналият се от лазарета Даниел Стъридж сътвори пълен обрат с две попадения в рамките на по-малко от четири минути, а преди почивката се разписа и Алберто Морено. Попадението обаче беше записано на Дивок Ориги, който леко докосна топката.

Мърсисайдци продължиха да играят с огромна лекота и след почивката, вкарвайки нови два гола в средата на второто полувреме в рамките на четири минути. Първо Айб асистира за Ориги, а после първият се разписа след подаване на Морено.

В 86-ата минута Дивок Ориги оформи своя хеттрик, след като до днес нямаше нито един гол за клуба. Така Ливърпул се класира за полуфиналите.