Ливърпул не прости на "светците", излезе втори

01 март 2014, 22:24 часа • 14829 прочитания

Ливърпул спечели с категоричното 3:0 наглед трудното си гостуване на Саутхямптън. По този начин "мърсисайдци" излязоха на втора позиция в Премиършип, измествайки Арсенал по голова разлика.

Луис Суарез откри резултата в 16-ата минута. Даниел Стъридж пробва пас към уругваеца, последва щастлив рикошет, който изведе Суарез сам срещу Боруц и той не сгреши. Следващите минути бяха изцяло в полза на Саутхямптън. Адам Лалана обаче уцели гредата, а Миноле парира удар на Джей Родригес. В основата и на двете опасности бе Рики Ламбърт.

Ливърпул вкара решителния втори гол в 58-ата минута. Суарез изведе брилянтно влезлия минута по-рано Рахим Стърлинг и той нямаше проблем да удвои. До края на мача Саутхямптън пробва да вакара почетен гол, но вместо това резултата стана класически. В 90-ата минута Луиз Суарез бе фаулиран от Хосе Фонте и Лий Пробърт отсъди дузпа. Зад топката застана капитанът Стивън Джерард, който прати топката в горния ляв ъгъл на Боруц за да оформи крайния резултат.