Късен гол донесе ценен обрат на Байерн в Бундеслигата (ВИДЕО)

02 септември 2023, 21:44 часа • 2833 прочитания

Немският шампион Байерн Мюнхен успя да обърне Борусия Мьонхенгладбах и да запише победа с резултат 1:2 като гост в среща от третия кръг на Бундеслигата. Така баварците продължиха победната си серия от началото на кампанията, записвайки трети пореден успех.

Байерн Мюнхен победи Борусия Мьонхенгладбах

В 30-ата минута японският бранител Ко Икатура даде аванс на домакините. Байерн обаче бе по-настоятелният отбор на терена, а след почивката успя да изравни. В 58-ата минута Лирой Сане вкара за 1:1. В самия край на срещата - 87', Матис Тел успя да вкара втори гол и да донесе победата.

Байерн срещу Гладбах

Баварците делят върха с Байер Леверкузен

В класирането Байерн Мюнхен е с пълен актив от девет точки, но остава на втора позиция зад Байер Леверкузен, който е с по-добра голова разлика. В следващия кръг Байерн ще се изправи тъкмо срещу "аспирините" в пряк спор за първото място.

Подобно на Байерн, по-рано днес Реал Мадрид също спечели след късен обрат (ВИДЕО), а Джуд Белингам продължава да изумява световния футбол.