Италия ликува заслужено след бой на Испания

27 юни 2016, 20:58 часа • 1388 прочитания

Господството на Испания в Европа приключи, и то срещу отбора, който беше сразен с най-разгромния резултат в историята на финалите на европейски първенства. Италия надви категорично актуалния еврошампион и го победи с 2:0, за да се класира на четвъртфиналите.

Първото попадение реализира Джорджо Киелини след половин час футбол, като това бе най-малкото, с което можеха да се отърват досегашните шампиони. Давид де Хеа с феноменалните си намеси съхрани интригата в грандиозния дуел, като преди почивката имаше поне четири ключови спасявания, а в началото на второто полувреме спаси удар на излезлия сам срещу него Едер.
Джанлуиджи Буфон също трябваше да се намесва след почивката, но ударите бяха предимно от дистанция. В 91-ата минута италианците направиха една от марковите си за това Евро 2016 контраатаки, която завърши с кинжален изстрел на Грациано Пеле за 2:0.
Италия ще срещне Германия на четвъртфиналите в пореден грандиозен сблъсък на Евро 2016.

Джанлуиджи Буфон също трябваше да се намесва след почивката, но ударите бяха предимно от дистанция, с изключение на удар с глава на Пике от упор, отразен с феноменален рефлекс - при това минути преди края. В 91-ата минута италианците направиха една от марковите си за това Евро 2016 контраатаки, която завърши с кинжален изстрел на Грациано Пеле за 2:0.