Илия Груев поведе Лийдс към Висшата лига, промоцията е близо (ВИДЕО)

17 май 2024, 00:01 часа • 2582 прочитания

Българският национал Илия Груев-младши поведе своя Лийдс Юнайтед към промоция във Висшата лига. Родният полузащитник отбеляза дебютното си попадение за победата на йоркширци с 4:0 при домакинството на Норич в полуфиналния сблъсък реванш в плейофа от Чемпиъншип. Дефанзивният халф се разписа от пряк свободен удар още в седмата минута.

Лийдс е на финал за промоция във Висшата лига

Първият двубой преди седмица на „Кероу Роуд” завърши 0:0, тъй като съперниците бяха заложиха на здрава защита и отправиха само 13 удара към двете врати. По този начин Груев и компания се класираха за финалния плейофен мач, който ще се играе на „Уембли“. Там съперник на отбора на Даниел Фарке ще бъде победителят от двойката между Саутхемптън и Уест Бромич Албиън.

ПРИПОМНЕТЕ СИ: Ипсуич се завърна във Висшата лига (ВИДЕО)

Илия Груев

Другите голмайстори за Лийдс

Илия Груев стартира като титуляр и се представи много убедително. Той остана на терена до 83-тата минута, когато бе заменен от Лиам Купър. Освен българина точни за Лийдс Юнайтед до края на първото полувреме бяха Жоел Пиру и Жоржиньо Рютер. Крисенсио Съмървил оформи разгрома в 68-ата минута.

ОЩЕ: Холивудска звезда закупи голям дял в Лийдс