Илия Груев дебютира за Лийдс с победа (ВИДЕО)

17 септември 2023, 16:29 часа • 2926 прочитания

Вторият най-добър футболист на България за 2022 година Илия Груев направи официален дебют за новия си клуб Лийдс Юнайтед. Българският национал влезе като резерва в 89-ата минута при победата над Милуол с 3:0 като гост в мач от шестия кръг на Чемпиъншип.

Илия Груев с дебют в Англия

Джоел Пиру откри след само пет минути игра. Лийдс обаче така и не успя да си подсигури победата с по-ранен втори гол, като трябваше да чака до заключителните 15 минути на мача. В 77-ата Пиру вкара за 2:0, а четири минути по-късно се разписа и Жоржиньо Рютер.

ОЩЕ: Разкриха колко милиона плати Лийдс за Илия Груев

Илия Груев

Къде са нарежда отборът на Илия Груев в класирането?

Две асистенции в мача записа бившият футболист на Манчестър Юнайтед Даниел Джеймс. За Илия Груев пък нямаше много време да се докаже на терена, тъй като бе пуснат в игра няколко минути преди последния съдийски сигнал.

Победата изкачи Лийдс до 10-то място с актив от девет точки - на седем зад лидера Престън. Отборът има амбициите да се бори за промоция, за да се завърне във Висшата лига. На това се надява и Илия Груев, който напусна Вердер Бремен в търсене на развитие на кариерата.