И в Лондон имаше приземяване - на Тотнъм от Бенфика с 3:1

14 март 2014, 00:31 часа • 11050 прочитания

Английският Тотнъм преживя същото приземяване, каквото и Лудогорец в София. "Шпорите" бяха смазани с 3:1 от португалския Бенфика насред Лондон в първия мач от 1/8-финалите в Лига Европа. Това беше първо поражение за Тотнъм от 11 домакинства насам в Лига Европа – 9 победи и 2 равенства.

Гостите доминираха на „Уайт Харт Лейн” и поведоха след половин час игра с попадение на Родригом възползвал се от подаване на Рубен Аморим. До края на полувремето нови попадения не паднаха. След почивката в 58-ата минута "лисабонските орли" удвоиха аванса си, след като Рубен Аморим даде нов голов пас към Луизао, който се разписа за 0:2. Шест минути по-късно "шпорите" се върнаха в мача след перфектно изпълнение на пряк свободен удар от Кристиан Ериксен за 1:2, но в 84-ата минута с втория си гол в мача Луизао оформи крайното 1:3.

Реваншът в Лисабон е след седмица от 20,00 часа, българско време.