Хъл отказа Съндърланд от ФА Къп

09 март 2014, 18:22 часа • 9796 прочитания

Отборът на Хъл Сити се класира за полуфиналите на ФА Къп, след като победи Съндърланд у дома с 3:0 в мач от четвъртфиналите на турнира.

На "Кей Си Стейдиъм" домакините бяха по-настоятелни през цялата среща и заслужено стигнаха до успеха. В 34-та минута вратарят на "черните котки" Устари спаси дузпа, а малко след това аржентинецът се намеси добре и след изстрел на Росениър. "Тигрите" все пак успяха да отбележат в 68-та минута, когато след изпълнение на корнер Къртис Дейвис надскочи Джон О`Шей и откри резултата с глава. В следващите минути халфът на Съндърланд Лий Кетърмол се отличи с две брутални грешки, които позволиха на Мейлър и Фрайът да направят 3:0 и да класират тима си за полуфиналите, където място вече намериха Арсенал и Шефилд Юнайтед.