Гълъбинов с нов гол за Авелино, тимът с шанс за плейофите

10 май 2014, 18:54 часа • 5649 прочитания

Отборът на Авелино победи като домакин Специя с 2:0 в мач от 38-ия кръг на Серия „Б“ в Италия. Българският нападател на Авелино Андрей Гълъбинов откри резултата в двубоя в 23-ата минута. В 31-ата минута Ерос Шиавон оформи крайното 2:0 за Авелино.

За Авелино това е 14-и успех за сезона, като тимът остава в битката за място в „Топ 8“ на шампионата, като изпревари Специя с точка. Понастоящем Авелино е на осмото място в шампионата, което по всяка вероятност ще даде право на участие в плейоф за влизане в Серия А. Условието - накрая на сезона осмият тим да не изостава повече от 14 точки от третия. Ако това се случи то след края на надпреварата тимовете от трето до осмо място играят мини турнир с директни елиминации, който определя тимът, който се класира за елита.

В момента Авелино изостава на 6 точки от третия Латина.