Греда за Манолев, асистенция за Ивелин Попов в Русия

23 март 2014, 21:12 часа • 7976 прочитания

Националите Ивелин Попов и Станислав Манолев записаха загуба с клубния си тим Кубан в руското първенство. В столицата на Чечня - Грозни Терек измъкна 2:1 срещу гостите от Краснодар. Попов и Манолев започнаха титуляри и играха цял мач. В 34-ата мин чрез Аилтон Алмейда домакините откриха резултата. Манолев бе много близко до изравняване 4 мин по-късно, но ударът му срещна страничната греда.

Малко след началото на втората част за нарушение срещу него Коморовски получи жълт картон. Същият обаче направи 2:0 в 58-ата минута. В 67-ата мин Мелгарехо намали след асистенция на Попов. Ивелин даде отличен 60-метров пас на съотборника си, който овладя и реализира. Това бе 9-а асистенция за капитана на България през сезона, с което Попов излезе начело в класирането в Русия по този показател. Въпреки усилията на Ивелин, Манолев и колегите им до хикс не се стигна.

Така Кубан се отдалечи на 11 точки от евроквотите и заема 12-о място.