Германия отстрани Италия след драма с дузпи

03 юли 2016, 01:06 часа • 3320 прочитания

След страхотен сблъсък Германия отстрани Италия от Евро 2016 чрез драма с дузпи. Двата тима не успяха да се победят в редовното време и в продълженията, като завършиха 1:1.

При дузпите двата тима трябваше да изпълнят 18 удара от бялата точка, за да излъчат полуфиналист. 11 от дузпите бяха реализирани.

През първата част двата тима действаха по-предпазливо и не успяха да стигнат до чисто голово положение. През втората част Германия започна с натиск, който доведе до гол в 65', в която Йозил откри резултата. След гола съставът на Льов контролираше до голяма степен събитията на терена, но през 80' Боатенг игра с ръка в наказателното поле и съдията отсъди дузпа за Италия.

Бонучи бе безгрешен от бялата точка. В продълженията нямаше по-сериозни положения и накрая двата тима изчакваха времето на дузпите.

Развоя на двубоя можете да видите в Sportlive.bg.