ЦСКА (М) е втори след успех в българското дерби

02 май 2014, 15:25 часа • 7142 прочитания

ЦСКА (Москва) се наложи с 3:1 при гостуването си на Амкар в Перм в 28-ия кръг на руската Премиер лига.Общо тримата българи в двата отбора взеха участие в мача, като пълни 90 минути изигра Захари Сираков. Георги Пеев, който престоя до 72-ата минута на терена, се отчете и с гол, недостатъчен за да спаси тима му, а Георги Миланов влезе като резерва в 70-ата минута.

С този успех "армейците" излязоха на втора позиция във временното класиране в руското първенство, като се изравниха по точки с градския съперник Локомотив.

ЦСКА поведе в 39-ата минута, когато точен бе Алан Дзагоев, но само шест минути по-късно Георги Пеев изравни. Зоран Тошич направи 2:1 в полза на московчани в 55-ата минута, след което ЦСКА отстъпи инициативата на домакините, но те пропуснаха отново да се върнат в мача. В 82-ата минута всичко бе решено от Сейду Думбия, който вкара своя гол №17 за сезона за 3:1 и стана едноличен лидер при голмайсторите.

След загубата Амкар остана на седма позиция в класирането.