Челси се срина срещу Фулъм, Жоао Феликс с червен картон в дебюта си

13 януари 2023, 00:17 часа • 1957 прочитания

Пропадането на Челси няма край. „Сините“ от Лондон записаха поредно поражение, този път от Фулъм с 1:2.

Пръв в мача за домакините се разписа Вилиан, който наказа бившия си отбор в 25-ата минута, а Калиду Кулибали даде надежди на Челси с изравнително попадение в 47-ата. Малко по-късно обаче Винисус вкара дебютния си гол за Фулъм и донесе победата на тима си.

Загубата е още по-болезнена за Челси, след като дебютът на португалската звезда Жоао Феликс с екипа на "сините" се превърна в кошмар. Бившият футболист на Бенфика и Атлетико Мадрид започна като титуляр и игра силно преди почивката, но в средата на второто полувреме при 1:1 получи директен червен картон.

Така Челси остават на 10-о място в класирането с едва 25 точки от 18 изиграни срещи. Тимът е и само на 10 точки от зоната на изпадащите.На обратния полюс са играчите на Фулъм, които записаха историческа четвърта поредна победа в Премиър лийг за пръв път в историята си. „Котиджърс“ са на 6-о място с 31 точки, като са дори пред гранда Ливърпул, който обаче е с два мача по-малко.

В неделя Челси приема Кристъл Палас, а Фулъм гостува на Нюкасъл.