Челси с класика срещу новака Лутън, Стърлинг блести (ВИДЕО)

25 август 2023, 23:58 часа • 1902 прочитания

Челси постигна категорична победа с 3:0 над новака Лутън Таун в среща от третия кръг на Висшата лига на Англия. Рахийм Стърлинг бе в основата на успеха, като отбеляза два гола и асистира на Николас Джаксън за третото попадение. Така отборът на Маурисио Почетино спечели първите си точки от началото на кампанията, след като в миналия двубой се издъни срещу Уест Хям, а на старта завърши наравно с Ливърпул.

Video edited on Kapwing

"Сините" от Лондон очаквано стартираха по-силно. Стърлинг се отчете с пропуск, преди в 17-ата минута да открие резултата, а до края на полувремето не се случи нищо по-интересно. В началото на втората част Чилуел и Джаксън опропастиха хубави възможности. В 55-ата минута пък Енцо Фернандес нацели страничната греда.

Лутън стигна до първото си чисто положения, но Санчес се намеси. В 69-ата минута Мало Густо даде втората си асистенция към Стърлинг за 2:0. Голмайсторът на сблъсъка продължи блестящото си представяне, като малко по-късно подаде на Джаксън, който оформи класиката.