Челси отпадаше до 92-рата минута, но изхвърли Нюкасъл от Карабао Къп (ВИДЕО)

20 декември 2023, 00:15 часа • 3010 прочитания

Челси елиминира Нюкасъл и се класира на полуфиналите за "Карабао Къп" след изключително драматичен двубой на "Стамфорд Бридж". "Сините" от Лондон изоставаха в резултата до втората минута от добавеното време на срещата, когато Михайло Мудрик изравни. Преди това Калъм Уилсън бе открил в 16-ата минута.

Грешниците за Нюкасъл

Така се стигна до изпълнение на дузпи. Възпитаниците на Маурисио Почетино, които бяха много по-активни в хода на срещата, не сгрешиха от бялата точка, докато Киърън Трипиър и Мат Ричи пропуснаха за гостите.

ОЩЕ: От осанна до разпни го: Падна треньорска глава във Висшата лига

Пас към миналото

Също с дузпи: Фулъм отстрани Евертън

Другият сблъсък от надпреварата между елитни клубове също бе решен от дузпи. Фулъм отстрани Евертън с резултат 7:6 при 11-метровите наказателни удари. Редовните 90 минути завършиха 1:1. "Котиджърс" поведоха чрез автогол на Майкъл Кийн. Бето обаче възстанови паритета в 82-рата минута, но това се оказа недостатъчно.

ОЩЕ: Как осакатеният Юнайтед удържа Ливърпул, а "грешникът" заблестя?