Челси дръпна на Арсенал с 4 точки на върха

01 март 2014, 19:01 часа • 12342 прочитания

Отборът на Челси поведе с четири точки на върха на класирането във Висшата лига, след като победи Фулъм като гост с 3:1, докато по същото време Арсенал загуби гостуването си на Стоук Сити с 0:1. "Сините" от Лондон не успяха да се разпишат през първото полувреме на "Крейвън Котидж", но след почивката Андре Шюрле вкара хеттрик само за 17 минути, за да осигури трите точки за своя тим. По този начин Шюрле се реваншира на Жозе Моуриньо за неубедителната си игра до момента през сезона. В 74-та минута Джони Хейтинга вкара почетното попадение за Фулъм.

В същото време Арсенал се издъни при гостуването си на Стоук Сити и загуби с 0:1. Единственото попадение в мача отбеляза Джонатан Уолтърс от дузпа в 76-та минута. След тези мачове Челси вече води с четири точки пред втория Арсенал и шест пред Манчестър Сити. "Гражданите" обаче са изиграли два мача по-малко. Тимът на Мануел Пелегрини се изправя срещу Съндърланд утре във финала за Купата на лигата.