Без изненади: Англия и Франция размазаха съперниците си (ВИДЕО)

16 юни 2023, 23:40 часа • 7908 прочитания

Англия и Франция не допуснаха изненади в двубоите си от квалификациите за Евро 2024. Тимът на Гарет Саутгейт размаза Малта като гост с 4:0. В друг мач от същата група "С" Украйна обърна Северна Македония от 0:2 до 3:2 за едно полувреме. "Петлите" пък постигнаха класическа победа с 3:0 срещу Гибралтар.

"Трите лъва" мачкат наред

Англия реши всичко до 30-ата минута. Резултатът бе открит след автогол на Фердинандо Апап. Трент Александър-Арнолд удвои, а само три минути по-късно Хари Кейн се разписа от от дузпа. В заключителната част от срещата Калъм Уилсън също бе точен от бялата точка. Така "трите лъва" продължават без грешка в евроквалификациите.

ОЩЕ: 365 дни до ЕВРО 2024: Германия вече "знае" докъде ще стигне в турнира?!

Те заемат лидерската позиция в групата с 9 пункта. Иначе двубоят премина под тоталната доминация на гостите. Кейн, Букайо Сака, Маркъс Рашфорд и Еберечи Езе пропуснаха изгодни положения, а Малта не записа точен удар по посока вратата на Джордан Пикфорд.

Франция разпердушини Гибралтар

Момчетата на Дидие Дешан започнаха прекрасно своето госуване. Още в 3-тата минута Оливие Жиру вкара с глава. Гризман, Мбапе не съумяха да покачат аванса, а Чуамени нацели напречната греда. Домакините отвърнаха с два удара, единият от които бе от центъра и премина на сантиметри от целта. Все пак до почивката Килиан Мбапе се разписа от дузпа.

ОЩЕ: Мбапе: Макрон не ми влияе, оставам в ПСЖ - нямам друга опция в момента (ВИДЕО)

В 78-ата минута автогол на Аймен Муели оформи крайния резултат. Франция е с пълен актив от 9 точки до момента. На старта "петлите" разгромиха с 4:0 Нидерландия, а после спечелиха с 1:0 визитата си на Ейре. Предстои им сблъсък на 19 юни срещу Гърция.

Украйна обърна Северна Македония за едно полувреме

Западната ни съседка водеше на почивката с 2:0 благодарение на голове на Енис Барди от дузпа и Елиф Елмас. В 62-рата минута обаче гостите от Украйна дадоха началото на своя обрат, а 5 по-късно вече бяха възстановили паритета. В 72-рата минута защитник на домакините получи червен картон. 10 след това Виктор Циганков сложи точка на спора - 2:3.

ОЩЕ: Очаквайте в Actualno.com: 4 спортни рубрики, които не трябва да изпускате