Белгия изхвърли европейския шампион Португалия от Евро 2020

28 юни 2021, 00:30 часа • 3536 прочитания

Европа ще има нов шампион по футбол, след като настоящият Португалия напусна борбата в 1/8-финалите. „Мореплавателите“ претърпяха поражение с 0:1 от Белгия и няма да защитават титлата си.

В герой на мача се превърна Торган Азар, който реализира единственото попадение в мача в 42-ата минута. "Червените дяволи" направиха много добра контраатака, която завърши със страхотен удар извън наказателното поле на по-малкият Азар. Последните 10-ина минути от двубоя иберийците наложиха натиск с единствената цел да изравнят резултата. Веднъж Тибо Куртоа извади мощен шут към вратата си, а после и страничната греда му помогна да запази мрежата си суха. Четвърти съдия в срещата бе българският топ рефер Георги Кабаков. На 1/4-финалите Белгия ще се изправи срещу Италия.

Още за Евро 2020 ще научите на Sportlive.bg.