Белгия е най-убедителният 1/4-финалист на Евро 2016

26 юни 2016, 23:57 часа • 2870 прочитания

Белгия размаза Унгария с 4:0 и се класира на четвъртфиналите на Евро 2016, след като се доказа като далеч по-ефективния отбор от своя съперник на стадиона в Тулуза.

"Червените дяволи" поведоха сравнително рано в резултата в 10-ата минута чрез Тоби Алдеруейрелд, което им беше достатъчно да се успокоят до края на полувремето.

След почивката унгарците създадоха много положения, но не се възползваха от тях, а за сметка на това Миши Батшуай в 78-ата след асистенция на Еден Азар се разписа за 0:2 - само 94 секунди след като бе влязъл на терена.

В 80-ата минута пък Азар собственоръчно елиминира всякаква друга интрига с прекрасен самостоятелно изработен гол за 0:3. В 91-ата минута Яник-Ферейра Караско фиксира крайното 0:4.

Белгия ще играе с Уелс на четвъртфиналите, след като вчера "драконите" елиминираха Северна Ирландия с успех 1:0.