Барселона си върна лидерската позиция

27 януари 2014, 00:54 часа • 12449 прочитания

Каталунският гранд си върна първата позиция във временното класиране на Примера дивисион след победа с 3:0 над "Малага" в последния мач от 21-ия кръг на испанското първенство.

Пред над 55 000 зрители, препълнили "Камп Ноу", каталунците откриха резултата пет минути преди края на първото полувреме, когато Жерар Пике преодоля вратаря Кабайеро за 1:0.

Малко след подновяването на играта след почивката пък  Меси пусна към Педро, който покачи на 2:0, а крайния резултат оформи Алексис Санчес в 61-ата минута, информира БТВ.

По този начин "Батрселона" е на първа позиция с актив от 54т., колкото има и вторият "Атлетико Мадрид", а само на точка зад тях е "Реал Мадрид". Битката за първото място е повече от оспорвана и по всичко личи, че ще е между тези три отбора, тъй като четвъртият "Атлитик Билбао" е на цели 11т. зад "Реал".