Байерн остана без един от най-силните си футболисти

05 декември 2013, 10:31 часа • 28150 прочитания

Снощи се изиграха последните четири двубоя от настоящата фаза за Купата на Германия, като европейските клубни шампиони победиха "Аугсбург" с 2:0 и така продължават напред. Ариен Робен откри резултата за "баварците" в четвъртата минута, а Мюлер оформи крайното 2:0 в 78-ма минута.

"Байерн" обаче понесе огромна загуба, изразена в контузия на Ариен Робен. След сблъсък със стража на "Аугсбург", Марвин Хиц, Робен трябваше да напусне терена още в 14-та минута с болки в коляното.

Холандецът бе в топ форма, разписвайки се в последните четири двубоя за "Байерн" в Бундеслигата, както и в последния мач срещу ЦСКА Москва в Шампионска лига.

Треньорът Пеп Гуардиола не е сигурен колко е сериозна контузията на Робен, но се надява да може да играе за "баварците" в Мароко на 17-декември за Клубната световна купа. Самият турнир започва още на 11-ти декември и завършва на 21-ви декември, а немският колос участва директно в полуфиналната фаза.

"Наистина съм много разочарован от развоя на събитията с Ариен, никой от нас не си е пожелавал това", каза Гуардиола.

Спортният директор на "Байерн", Матиас Замер, очаква снимките и становището на лекарите.