Атлетико Мадрид надви европейския шампион Ливърпул в Шампионска лига

19 февруари 2020, 00:18 часа • 7978 прочитания

Eвропейският шампион Ливърпул претърпя загуба като гост на Атлетико Мадрид с 0:1 в първи осминафинален сблъсък в Шампионска лига. Мърсисайдци не отправиха нито един точен удар в мача и ще търсят задължителна победа в реванша на "Анфийлд" след две седмици.

Единственото попадение в срещата бе дело на Саул още в четвъртата минута. След това наставникът на домакините Диего Симеоне доказа, че е изключителен тактик и майстор на подобен тип победи. Атлетико успя да "задуши" играта на Ливърпул и да сведе до минимум опасностите пред вратата на Ян Облак.

Ливърпул пък не се представи на ниво както в атакуващ, така и в дефанзивен план. Въпреки че мърсисайдци имаха предимство по отношение на притежанието на топката, Атлетико бе по-опасният тим на терена и закономерно се поздрави с успеха преди реванша на "Анфийлд" на 11 март.

Всичко най-интересно от срещата Атлетико Мадрид - Ливърпул четете в този материал на SportLive.bg