Арсенал мина между капките в Ливърпул, но даде свидна жертва (ВИДЕО)

17 септември 2023, 20:32 часа • 5953 прочитания

Английският гранд Арсенал успя да измъкне трудна победа като гост на Евертън с 0:1 в среща от петия кръг на Висшата лига. Леандро Тросар отбеляза победния гол за "топчиите", които дадоха и свидна жертва в лицето на Габриел Мартинели.

Арсенал победи Евертън на "Гудисън Парк"

След 20 минути игра именно Мартинели успя да се разпише във вратата на Евертън, но попадението бе отменено от ВАР заради дискусионна засада. Четири минути по-късно Мартинели се контузи и бе принудително заменен от Тросар.

Евертън - Арсенал

Мартинели се контузи, заместникът му донесе победата

Арсенал доминираше на "Гудисън Парк" в Ливърпул, но трудно стигаше до голови ситуации. Такава обаче се откри в средата на второто полувреме, когато Тросар успя да вкара. До края "артилеристите" съхраниха преднината си и взеха трите точки.

В класирането Арсенал се нарежда четвърти с 13 точки, колкото имат и отборите на Тотнъм и Ливърпул. Лидер остава Манчестър Сити, който е с пълен актив от 15 точки. По-рано през деня другият гранд от Лондон Челси отново разочарова феновете си (ВИДЕО).