16-годишният вундеркинд измъкна Барса срещу слабак и изкупи греха на Гюндоган (ВИДЕО)

08 март 2024, 23:56 часа • 1488 прочитания

Барселона постигна изключително ценен успех с минималното 1:0 у дома над Майорка в откриващия двубой от 28-ия кръг на Ла Лига. Единственото попадение в сблъсъка реализира 16-годишният талант на каталунците Ламин Ямал в 73-тата минута. Крилото изкупи греха на съотборника си Илкай Гюндоган, който пропусна дузпа в средата на първата част.

Така тимът на Шави вече има 61 точки в своя актив, които му отрежат второто място във временното класиране. Лидерът Реал Мадрид (66 пункта) и третият Жирона (59 точки) все още не са проведели мачовете си от кръга.

В МИНАЛИЯ КРЪГ: Барса не се възползва от грешката на Реал и също сбърка в Ла Лига (ВИДЕО)

Пас към миналото

Илкай Гюндоган пропусна дузпа

Срещата започна в спокойно темпо. В 19-ата минута зрителите на олимпийския стадион „Луис Компанис“ станаха свидетели на любопитен момент. Претенции за дузпа на "лос кулес" не бяха уважени от главния съдия Хавиер Иглесиас. ВАР обаче се намеси и реферът промени решението си. С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби Гюндоган.

16-годишният вундеркинд измъкна каталунците

Халфът отправи слаб изстрел, а Предраг Райкович се намеси, за да запази мрежата си суха. До почивката интересни положения имаше и пред двете врати, но повече работа се отвори за стража на Майорка. През втората част Тер Стеген и Райкович трябваше няколко пъти да демонстрират рефлекс. В 73-тата минута 16-годишният Ямал изведе Барса напред с хубаво попадение.

ОЩЕ: Барселона зачеркна Дани Алвеш с „дебелия флумастер“