Крал Рууни класира Англия, съдиите попариха Украйна

19 юни 2012, 23:36 часа • 1481 прочитания

Добрата стара Англия се завърна сред най-силните в Европа.

Триумфът за Трите лъва обаче дойде и с помощта на рефера, който не зачете гол на домакините от Украйна. Преди дискусионното положение обаче имаше съмнение за засада на украински футболист. Преди това за британците попадението отбеляза триумфално завърналия се Уейн Рууни в 47-ата минута.

След победата възпитаниците на Рой Ходжсън са лидери в групата със 7 точки и ще играят на 1/4-финалите срещу отбора на Италия на 24 юни в Киев. Отборът на Украйна отпада от надпреварата.

В другия мач Швеция удари Франция с 2:0. Първият гол за шведите на Олимпийския стадион в Киев вкара Златан Ибрахимович в 55-ата, а вторият - Ларсон в 91-ата минута.

Въпреки победата шведите напускат надпреварата с 3 спечелени точки. Франция се класира на 1/4-финалите като втори отбор в групата и ще играе срещу световния и европейски шампион Испания на 23 юни в Донецк.

Редактор: Иво Георгиев