Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Онлайн обучението си има "Домашна академия", в която ученици и учители растат заедно

15 април 2021, 15:11 часа • 4557 прочитания

Какви са предизвикателствата пред онлайн обучението, как то може да бъде достъпно и привлекателно и какви цели си е поставил екипът на инициативата "Домашна академия" - Actualno.com разговаря с Екатерина Тангалова и Милена Шайкова.

Кога стартира "Домашна академия"?

Домашна Академия или Д.А., както обичаме да наричаме нашето онлайн място за обучение накратко, стартира точно преди една година (април, 2020). Нямахме предварителен план за дигитална академия и търсихме начин да направим нещо интересно и полезно за българския ученик. Обстоятелствата се стекоха по този начин (пандемия, локдаун) и решихме, че, предлагайки алтернатива на учениците, които искат повече от това, което може да предложи училището, можем да бъдем полезни.

Какви цели си е поставил екипът с платформата?

Основната ни цел е да свързваме ученици и учители, без значение къде се намират те. Има чудесни учители, които не живеят в България, или такива, които живеят в провинцията. Има и ученици, които са в същото положение. Целта е да предоставим равна възможност на всички ученици, които искат да знаят повече, да надграждат и постигат целите си в среда, която посреща и удовлетворява индивидуалните им потребности.

Кой може да се включи в онлайн уроците и по какъв начин става това? 

Онлайн уроците са за всички ученици от България или чужбина, които говорят български език и са в 1-12 клас. Предлагаме както индивидуални уроци 1 в 1, така и групови уроци. Записването за различните видове урок става през нашият уебсайт www.dacademy.bg или чрез запитване през социалните ни мрежи - Facebook и Instagram.

Колко души екип от учители преподават уроците и на какво залагат?

Работим в екип както от млади и амбициозни учители от страната и извън нея, така и с практици, утвърдили се в сферата си на работа. В основата на нашите преподаватели са заложени персонализацията, дигитализацията и ефективността. Ние вярваме, че предлагайки индивидуална помощ, увеличаваме шансовете да помогнем ефективно на по-голяма част от обществото, защото образованието не е поточна линия, то е внимание и отдаденост към индивидуалността, която всеки един ученик носи.

Такива ли са тенденциите за в бъдеще - все повече онлайн обучение? А какво става с качеството на това обучение?

Онлайн обучението, което бе наложено, даде тласък за разискване на множество въпроси, свързани с българското образование. За нашата система и нашите ученици всичко бе много ново, но видяхме, че, въпреки всичко, успяхме да се адаптираме. Имаше притеснения относно процеса на комуникация и начина, по който всичко трябва да се случва, но големият проблем, който "Домашна академия" идентифицира, не е начинът на комуникация - онлайн или не, а подходът към ученика и знанията, които се предават. Живеейки свят, в който всякакъв вид информация е достъпна само с няколко клика, е все по-важно да обърнем внимание на истинските практически знания, с които съвременните ученици трябва да се запознаят, преди да станат самостоятелни личности. В заключение, нашият съвет към българските родители е да обърнат внимание повече на това, какво учат децата, а не чак толкова на самия начин, по който се предава самата информация.

Actualno.com
Actualno.com Отговорен редактор
Новините днес