Историята на чайната церемония започва в източната култура. Феновете на тази напитка се стремят да следват чаената церемония, но често допускат грешки.
Мит 1
Чаят от най-висок клас се събира предимно ръчно. Всъщност това твърдение не е съвсем вярно.
Мит 2
Ако искате да приготвите чай според всички правила, тогава трябва да използвате порцеланов чайник. За други видове чай можете да използвате всякакви съдове - глинени или стъклени. Не трябва да варите чай само в метални съдове, защото такива съдове се окисляват и в крайна сметка само развалят вкуса на напитката.
Мит 3
Най-добрият вкус е на чая, който расте високо в планините. Всичко е точно така. В планините чаеният храст расте много по-бавно. Чистият въздух допринася за факта, че чаените листа натрупват огромно количество ценни вещества. Но в планините има ниски температури и могат да се получат само няколко култури на сезон, докато в низините броят на културите годишно достига шест.
Учени: Тези чайове са полезни за мозъка, сърцето и имунитета
Мит 4
Зеленият и черният чай растат на различни храсти. Това погрешно схващане е много разпространено сред любителите на напитката. Всички сортове чаени листа се берат от един и същи храст. Различен вид чай се получава заради специално сушене и ферментация на готовите суровини.
Мит 5
С най-ниско качество са пакетчетата чай. Този мит може да се счита за верен в повечето случаи. Често известни компании продават чай в пресовани плочки.
Мит 6
Ако искате да приготвите отличен чай, тогава трябва да използвате само вряща вода.
Колкото по-слабо е ферментирал чаят, толкова по-ниска е температурата на водата, използвана за приготвянето му.
Чудният домашен чай за подхранване на градината
Мит 7
Качеството на чая зависи пряко от опаковката, в която се продава. Всъщност чаят много активно абсорбира миризмите на близките продукти. Затова е важно в каква опаковка е опакован.
Скъпите чайове обикновено са винаги опаковани в кутии.
Мит 8
Зеленият чай може да лекува рак. Всъщност този мит не е нищо повече от най-разпространеното предположение. Учените все още провеждат изследвания за това, че чаят помага за неутрализиране на тумори.
Мит 9
Ако хапвате сладичко, тогава трябва да пиете чай с храната. Не всички диетолози подкрепят това твърдение, но в него има известна истина.
И така, чаят съдържа витамин В1, който помага за бързото разграждане на въглехидратите, съдържащи се в сладкишите.
Мит 10
Бременните не трябва да пият чай. Това твърдение е измислено от онези, които смятат, че тялото на бременна жена не трябва да пие чай поради ниското съдържание на кофеин в състава му.
Кафето наистина е по-добре да не се пие заради опасността от спонтанен аборт, който провокира. Но малко количество чай не може да навреди на жената да роди здраво бебе. Пийте не повече от 2 чаши чай на ден и тогава не можете да се притеснявате за опасностите от чая за бременни жени.