Когато се срещнем с някого лично, той лесно може да бъде опознат по езика на тялото му, изражението на лицето, тона и т.н. Но при изпращането на текстови съобщения в мрежата това може да бъде изключително трудно и подвеждащо.
Изпращането на текстови съобщения често пораждат големи недоразумения. Въпреки това има хора, които се опитват да използват пълноценно тази форма на комуникация особено когато трябва да излъжат за нещо.
5 знака, които могат да ви помогнат да разпознаете лъжеца, на базата на неговите текстови съобщения.
1. Неяснотата
Ако този, с когото комуникирате, не е в състояние да измисли солидна история и можете да забележите фон, който изглежда малко по-странен, това означава, че в този разговор се крие лъжа. Някои хора са склонни да споделят половината истина и да пропускат уличаващите ги подробности.
10 правила за чат с противоположния пол, които не бива да се нарушават
2. Дълго време за реакция
Ако сте попитали нещо невинно и това е тема, която иначе не се нуждае от толкова много мислене преди да получите отговор, това вероятно означава, че другият човек се опитва да излъже. Ако времето за изпращане на текстови съобщения му/ѝ е твърде дълго, това може да е признак, че предстои лъжа. Обмислете обаче скоростта на писане на този човек.
3. Подробностите
Обърнете внимание на детайлите на отговора, който получавате. Дали отговорът е твърде сложен? Това със сигурност може да е сигнал за внимание. Някои хора имат навика да изграждат грандиозни сюжетни линии, които допълват темата на разговора, без никаква основателна причина. Тези хора са патологични лъжци. За да ги хванете в лъжа, задайте им произволни въпроси, вземете тема от нищото и вижте как те усукват отговора, връщайте се назад, за да коригирате някои детайли, които „сте пропуснали“.
15-те най-често срещани ГРЕШКИ в чата
4. Избягване на въпроси
Когато чатите с някого и ви направи впечатление, че избягва някои въпроси, това може да означава, че крие нещо. Някои хора отговарят на една част от въпроса и повдигат друга тема, за да ви отклонят от задаването на другата част от въпроса, от който се интересувате.
5. Бързо измъкване
Случвало ли се е да попитате нещо и по средата на комуникацията той/тя да отговори с „G2G“ от нищото? Съобщението „трябва да тръгвам“ може много ясно да покаже, че някой избягва определен въпрос.