Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

Историята на японската Рапунцел, която губи приказно дългата си коса заради заболяване (ВИДЕО)

17 юли 2023, 20:10 часа

Приказните героини не живеят само в книгите и филмите. Някои от тях "прескачат" в истинския свят, но често историите им не са съвсем като в приказките. Днес ще ви разкажем за Рин Камбе от Япония, която е известна като Рапунцел заради невероятно дългата си коса.

43-годишната Рин е танцьорка, а в Instagram се радва на огромен интерес от своите 114 000 последователи. Разбира се, отличителната ѝ черта е дългата ѝ коса, която става нейна запазена марка. Уви, в началото на тази година японката забелязва, че от косата ѝ падат цели кичури, а по-късно е диагностицирана с автоимунното заболяване алопеция, от което косата започва да капе.

Снимка: rin-rapunzel/Instagram

Японската инфлуенсърка казва, че ѝ е било наистина трудно да осъзнае реалността. "Имаше дни, в които беше наистина много тежко, толкова, че не исках дори да отида до магазина. Бях изпълнена със страх. Ужасът се превърна в отчаяние. Сега, когато си припомням онези моменти, си мисля, че не можех изцяло да приема това, което се случваше с мен.", споделя японката.

Тя започва да отглежда косата си, когато е на 25-годишна възраст, използвайки я като начин да изрази себе си. В най-дългата си част косата на Рин Камбе е била с дължина от 2,3 метра, което е превърнало собственичката ѝ в жената с най-дългата коса в Япония. Тя е прекарвала по 3 часа дневно, за да поддържа косата си и да се грижи за нея.

След като е диагностицирана с алопеция, японската Рапунцел признава, че е загубила голяма част от своят идентичност, но се учи да обича новия си външен вид, а битката, през която преминава, я е направила по-силна, пише Mirror. "Ще съм много щастлива, ако успея да вдъхна кураж на хора със същото заболяване и на такива, които търсят сила", казва японката.

Снимка: rin-rapunzel/Instagram

Алопеция ареата е автоимунно заболяване, което предизвиква силен косопад и е засегнало 147 милиона души по света. То може да се прояви при хора от всякаква възраст, пол и раса. И все пак, повечето случаи се проявяват преди навършване на 30 години. За момента няма лечение на алопеция ареата, но някои терапии включват кортикостероиди и имуносупресори.

Яна Баярова
Яна Баярова Отговорен редактор
Новините днес