Случва се дори след основно почистване на дома да имате усещане за пълна бъркотия навсякъде. Къде грешите?
Понякога за това са виновни някои неща, които не се вписват особено добре в интериора на дома ви. Ето кои са те:
1. Тъмен под
Този цвят е идеален за някои луксозни имения или апартаменти, и дори тогава, при условие че изпълнява ролята, която му е отредена в определена стилизация, пак има опасност да създаде лошо впечатление.
В обикновен средностатистически апартамент такъв под създава впечатлението, че заема повече място, имате чувствотъо, че пространството окол вас е по-малко, отколкото е всъщност.
Освен това, всякакви случайно паднали боклуци стават много по-забележими на фона му. Оттук идва и усещането за пълен безпорядък.
2. Гланцови повърхности
Ако поставите предмет върху такава повърхност, тогава ще останат следи и дори драскотини.
Единственият приличен вариант за него е банята. В кухнята или хола е по-добре да използвате матови или полуматови повърхности.
3. Голям брой огледала
Дори от гледна точка на филистерската практичност, това не е рационално: вие се затруднявате допълнително да миете постоянно огледални повърхности. Огледалата в коридора и банята са напълно достатъчни. Не се подвеждайте по мнението на неспециалисти за практичността на притежанието на повече огледала в дома.
4. Отворени рафтове
Какво не е наред? На първо място, защото трупат големи слоеве прах. В този случай прахът се утаява не само върху повърхностите на рафтовете или етажерките, но и върху тези предмети, които са наредени върху тях.
По този начин не можете да избегнете честото мокро почистване на рафтове и предмети. Поне веднъж на всеки два до три дни. Това си е значителен ангажимент, особено за дами, които са доста ангажирани през деня.
По-практично е да използвате затворени рафтове и шкафове с прозрачни врати. Така хем ще можете да покажете красивите си съдове и предмет, хем ще ги опазите от праха. Ще спестите и доста от времето и труда си.
Понякога плановете ни за подреждане на интериора изглеждат различно като се приложат на практика. Добра практика е преди да се заемете с някакви промени в дома си, да се консултирате с интериорен дизайнер. Така ще избегнете грешки, които ще ви струват скъпо.