Допълнение към крайния проект на споразумението за климата предвижда отделянето на 100 млрд. долара годишно за развиващите се страни, заяви външният министър на председателстващата климатичната конференция в Париж Лоран Фабиюс.
Сегашната, 21-ва конференция на страните от Рамковата конвенция на ООН по изменения на климата (1992) е изработила споразумение, което е призвано през 2020 година да смени Киотския протокол (1997), задължаващ страните да съкратят или стабилизират парниковите емисии. Крайният проект е представен от Фабиюс за разглеждане от участниците в конференцията.
Един от най-спорните моменти на конференцията е бил въпросът, как да се разпредели тежестта на отговорностите по борбата с измененията на климата – трябва ли тази тежест да падне само върху развитите страни, или трябва да се включат и другите икономики.
Базовата Рамкова конвенция (1992) строго разделя отговорностите между развиващите се и развитите страни, но промишлено развитите икономики, преди всичко САЩ, искат смекчаване на тази граница.
От своя страна големи развиващи се страни като Индия настояват за своето право на развитие и за историческа отговорност от страните на Европа и Северна Америка за измененията на климата.