Здравков се жертва и пое вината за поредния срам

15 март 2014, 18:47 часа • 9034 прочитания

Треньорът на Левски Тони Здравков се хвърли на амбразурата и пое вината за поредния срам. "Сините" загубиха второ вечно дерби в рамките на седмица с 0:1 и записаха трето унижение от ЦСКА този сезон след 0:3 през есента.

"В последните 20 минути се почувства умората у нас. Не съм съгласен, че нашите футболисти не се представиха на ниво, заяви той. - Треньорът е виновен, щом не можем да вкараме. Вината е изцяло в мен. Нормално е да се търси причината изцяло в мен. Допускаме гол в последните секунди при положение, че Ларсен Туре не си покрива човека. Това е тотална липса на професионализъм. Пропускаме с лекота положения, които трябваше да реализираме. Няма никакъв комплекс от Стойчо Младенов! Ако си бяхме вкарали създадените положения, щяхме да спечелим. Така беше и с Ботев, вкарахме си и бихме. Така трябваше да е и сега, но не знам какво става. Доверието е едно на ръка, Батков ясно ми е казвал какво трябва да се прави. След като нашите играчи не могат да вкарват, значи ние с Топузаков не можем да ги накараме да вкарат гол. След като ръководството ме е поставило, ще си изпълня задълженията. Когато каже ръководството, че трябва да си ходя, ще си ходя. Аз просто обичам много Левски и не искам да преча. Имат право феновете да скандират за оставка. Не ги упреквам. Това, което искат е съвсем нормално. Нямаме победи, нямаме голове, затова разбирам хората. Положения имаше не едно и две във всички тези мачове, но просто не ги реализирахме. При всички положения и умората ни повлия. Правехме всичко възможно да не допуснем гол в последните минути. А в последната атака Ларсен Туре с тотален непрофесионализъм си изпусна човека във фронтална близост до вратата. А иначе си създаваме положенията, не ги вкарваме, а накрая допускаме грешка и ни бият, вместо сами да си успокоим нещата".