Юношески национал на България с гол при мъжете в Италия

23 август 2023, 23:24 часа • 2818 прочитания

Бившият капитан на юношеския състав на Лудогорец Джанер Садетинов отбеляза първия си гол за мъжкия тим на Перуджа. Полузащитникът записа втория си мач за А отбора в контролата с Понтевекио, спечелена от "грифоните" с впечатляващото 11:1.

17-годишният талант бе автор на последното попадение в срещата в 83-тата минута, след като се появи на терена като смяна около 70-ата минута. Садетинов оставя все по-добри впечатления с изявите си. Той е части от примаверата на клуба, където бе привлечен от българския шампион през зимата, съобщават колегите от Sportal.bg.

Роденият в Айтос халф е награждаван за най-добър на поста си в Академията на разградчани. Призът му е връчен лично от настоящия наставник на "орлите" Ивайло Петев. Джанер Садетинов бе част от младежкия ни национален тим за квалификациите за Евро 2023. "Лъвчетата" победиха Сан Марино, но допуснаха поражения от Турция и Швейцария и не успяха да се класират за големия форум.