След люта битка и дузпи: Лудогорец приключи участието си в Европа (ВИДЕО)

23 февруари 2023, 22:42 часа • 2533 прочитания

Лудогорец бе отстранен от Андерлехт в плейофния кръг на елиминациите от Лигата на конференциите. След първия сблъсък българският шампион имаше гол аванс, а днешният двубой завърши 2:1 в полза на белгийците, за да се стигне до продължения, а по-късно и дузпи. Футболистите на Шимунджа изпуснаха още първите три от тях, а съперниците им бяха безпогрешни от бялата точка, за да си осигурят участие в следващата фаза.

Двубоят започна равностойно, а лошата новина за разградчани бе контузията на десния бек Аслак Фон Витри, който бе заменен от новото попълнение на тима Пипа. Именно през зоната на 25-годишния испанец белгийците организираха головата си атака. Амазу подаде към Слимани, който с доза късмет изведе отбора си напред в резултата след рикошет във Франко Русо.

В 22-ата минута гол на българския шампион бе отменен заради засада, а десет по-късно Падт спаси Лудогорец, блокирайки удар на Стройкенс, който бе излязъл очи в очи с вратаря. Двата отбора се оттеглиха на почивката при резултат 1:0.

Разградчани стартираха силно второто полувреме. С пропуски се отчетоха Тиаго, Десподов и Недялков, за да се стигне до 68-ата минута, когато Андерлехт удвои аванса си. Слимани свали топката към Версхеерен, а той с диагонален удар преодоля стража на българския тим. Отговорът на момчетата на Шимунджа не закъсня.

ОЩЕ: Текпетей изправи на нокти Лудогорец: Искам ново предизвикателство

Отработената от първия мач комбинация между Кирил Десподов и Игор Тиаго отново сработи. Бразилският нападател прониза Вербруген в 71-ата минута за 2:1. Последва силен период за белгийците, но Падт и гредата бяха в помощ на Лудогорец. Нови попадения не паднаха, а това означаваше само едно - продължения.

Шампионът на страната ни започна много силно първите минути, а Десподов се отчете с пропуск, но в 97-ата минута Пьотровски бе изгонен с втори жълт картон. Все пак до края разградчани не инкасираха нов гол, а при поредното опасно нападения на съперника Педро Нареси изчисти кълбото от голлинията.

При 11-метровите наказателни удари футболистите на Шимунджа се представиха безобразно. Пипа, Доминик Янков и Нареси пропуснаха още първите 3 дузпи, а Падт не успя да отрази нито едно изпълнение на белгийците. Така Лудогорец отпадна от Лигата на конференциите, а  България остана без представител в европейските турнири.