След 22 години: Елитният футбол се завърна в Пазарджик

20 февруари 2023, 17:08 часа • 1255 прочитания

Елитният футбол се завърна в Пазарджик след 22-годишно отсъствие. Това стана факт, след като днес на стадион „Георги Бенковски“ се изигра последния мач от 20-ия кръг на родното първенство между местния Хебър и Спартак Варна. Двубоят завърши при нулево равенство.

За последно феновете в Пазарджик гледаха на живо мач от трибуните на „Георги Бенковски“ през далечната вече 2001 година. Тогава, на 19 май, Хебър приема Локомотив София. Двубоят завършва при резултат 2:2.

Днешната среща няма да бъде запомнена с невероятно футболно майсторство. Преди почивката двата тима опитаха да създадат нещо по-опасно пред вратата на съперника, но много рядко успяваха да затруднят стража на противника. Картината на терена се запази и през второто полувреме. Двадесет минути преди последния съдийски сигнал Хебър остана с човек по-малко. Ивайло Михайлов бе изгонен за втори жълт картон.

След равенството Хебър и Спартак продължават да заемат последните две места във временното класиране. Тимът от Пазарджик е на 15-та позиция с 13 точки, докато варненските „соколи“ са 16-ти с 9.