Славия изпрати сезона с победа

17 май 2014, 20:07 часа • 7648 прочитания

Славия победи с 2:0 у дома Пирин (Гоце Делчев) в последен мач за сезона в първенството.

Треньорът на столичани Милен Радуканов заложи основно на резерви и юноши и в 23-ата минута 18-годишният нападател Емил Стоев откри резултата. Чак в 61-ата минута пък гостите създадоха първото си по опасно положение. Марио Близнаков проби в наказателното поле, но вратарят на "белите" Емил Петров скъси ъгъла и спря нападателя. Крайното 2:0 оформи резервата Янис Карабельов в 88-ата минута с удар от над 20 м.

Славия събра 55 точки с успеха и се изкачи на 9-то място, но утре, 18 май, може да бъде изместен от Локомотив (София), ако "железничарите" победят у дома Любимец. Пирин (ГД) пък финишира на предпоследната 13-ата позиция с 22 т.