Прекрасно! България U17 спечели групата си в Европейските квалификации

31 октомври 2023, 20:53 часа • 1784 прочитания

Юношеският национален отбор на България до 17 години постигна изключително ценен успех с 2:1 над Андора и спечели своята квалификационна група 13. Със седем точки от 3 мача възпитаниците на Тодор Симов си гарантираха участие в Eлитния кръг на пресявките за Европейско първенство през май 2024 г.

Мачовете на истината са през май 2024 година

Там ще станат ясни имената на 15-те отбора, които ще се присъединят към домакините от Кипър за шампионата на Стария континент. Иначе в изминалите сблъсъци "лъвчеатата" надвиха минимално Унгария с 1:0 и направиха равенството срещу Босна и Херцеговина 1:1. Втората позиция в групата е за "маджарите".

ОЩЕ: По-силните "лъвове": България се класира на 1/8-финалите на Световното по минифутбол

България U17

Как се разви срещата България-Андора

Капитанът Михаил Полендаков откри резултата в 16-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Жан Родригес. Крилото на Левски Денис Гиведжов удвои аванса на "трикольорите" малко по-късно. Андора върна едно попадение в третата минута на добавеното време на първата част чрез Дани де Лима. В заключителните мигове на сблъсъка вратарят Феран Фернандес беше отстранен с червен картон.

ОЩЕ: ВАР-ът на Actualno: За Гонзо БФС бе по-зле от лудница, а сега е храм Божий