Позабравена българска звезда е на върха във футболния елит на Австралия (ВИДЕО)

12 април 2024, 13:45 часа • 2035 прочитания

Един от позабравените български национали - Божидар Краев, се наслаждава на отличен период от кариерата си в Австралия. Бившият футболист на Левски успя да се изкачи на върха в класирането на местното първенство с отбора на Уелингтън Финикс.

Божидар Краев напът да стане шампион в Австралия

Краев игра като титуляр при победата на Уелингтън над Мелбърн Виктори с 1:0 като домакин в среща от 24-ия кръг на футболното първенство на Австралия. Тази победа върна Финикс на върха в класирането с актив от 49 точки.

Божидар Краев

Краев възроди кариерата си на австралийска земя

Божидар Краев започна от първата минута и остана на терена до 82-ата минута. Единственото попадение в мача падна в петата минута на добавеното време, когато новозеландският защитник Фин Сърман успя да се разпише и да донесе победата на домакините.

Божидар бе твърд национал за България преди 6-7 години, но изпадна в немилост, като бе жертва и на множество подигравки от феновете. Неговият брат, който все още се подвизава в Левски - Андриан Краев, най-вероятно ще премине в Лудогорец.