Неделев с гол и асистенция осигури победа на Ботев срещу Витоша

15 декември 2019, 15:30 часа • 3249 прочитания

Отборът на Ботев Пловдив победи аутсайдера в първенството Витоша Бистрица с 2:0 като гост в първия неделен мач от 20-и кръг на Първа лига. "Канарчетата" отбелязаха и двете попадения през второто полувреме на двубоя.

Ботев имаше преимущество и през първото полувреме, но не намери начин да разпечата вратата на Витоша.

Това се случи в началото на втората част, когато Тодор Неделев с мощен далечен изстрел с левия крак от повече от 25 метра разстреля вратата на съперника. Авансът на "канарчетата" бе удвоен в 81-ата минута - този път точен бе Фернандо Виана.

С 28 точки Ботев Пд заема осмо място в класирането. Със същия актив са също Арда и Берое. Витоша остава на дъното на таблицата със само пет точки.