Не позволихме на Ботев да играе, радва се Топчо

22 март 2014, 18:43 часа • 9100 прочитания

"Не позволихме на Ботев да играе". Това каза новият старши-треньор на Левски Елин Топузаков след победата с 2:0 в дебюта му на поста. "Сините" се поздравиха с успеха на "Герена" в мач №5 с пловдивчани от началото на сезона.

"Спечелихме най-вече с агресия и с желание, каза Топузаков. - Първите 20 минути бяха най-важни, за да поставим Ботев под напрежение. С преса успяхме да го направим. Поддържахме добро темпо през всичките 90 минути. Бяхме доста агресивни, не позволихме на Ботев да разгърне силата си. Знаете, че съперникът играе толкова, колкото му позволиш. Те имат добри разиграващи играчи, прекъснахме това нещо навреме. Най-вече в единоборствата надделяхме и това ни помогна да спечелим. Доволен съм от всички момчета, които взеха участие в мача. За мен всички са еднакви. Няма значение дали са чужденци или юноши. Ще наблягам най-вече на тактическата дисциплина оттук-нататък. Всеки трябва да си защитава мястото на терена. В емоционален план мачът беше специален за мен. Имаше голяма доза респект към Мъри Стоилов. Все пак заедно постигнахме част от най-големите успехи в историята на Левски. Няма обаче място за притеснение. Аз съм смел, когато взимам решенията си".