Лудогорец унищожи Ботев (Враца) и се настани на върха в Първа лига

07 октомври 2018, 18:50 часа • 1730 прочитания

Лудогорец временно се върна на върха в класирането в Първа лига, след като разби безмислостно Ботев (Враца) като гост в 11-ия кръг на първенството. Разградчани се наложиха с 4:1 с хеттрик на Клаудиу Кешеру и едно попадение на Джоди Лукоки.

Врачани показа отчайваща игра през първото полувреме, като особено в защита показаха ужасни неща. Именно тогава тимът на Сашо Ангелов инкасира четирите попадения във вратата си. Лукоки откри в 10', а Кешеру се разписа в 20', 39' и 43'.

През второто полувреме Ботев показа по-добро лице, а и съперникът понамали оборотите. Така врачани не допуснаха повече голове и дори успяха да отбележат един - Валери Домовчийски се разписа в 53' след асистенция на Петър Атанасов.

С трите си гола румънската звезда на "орлите" оглави еднолично класирането при голмайсторите - с 8 попадения той задмина Мауридес и Станислав Костов в класацията. Играчите на ЦСКА и Левски са с по 6. В класирането в Първа лига Ботев (Враца) е на 11-а позиция с 11 точки.

Как се разви двубоят по минути четете в SportLive.bg.