Лудогорец разгроми ЦСКА 1948 и дръпна много на върха, Чочев наказа бившия си тим

28 октомври 2024, 19:55 часа • 934 прочитания

Лудогорец постигна категоричен успех с 3:0 над ЦСКА 1948 в последния двубой от 13-ия кръг на Първа лига. Ерик Маркус се отчете с две попадения за разградчани, а Ивайло Чочев наказа бившия си отбор в средата на първото полувреме.

"Орлите" събраха 34 точки и дръпнаха с 6 пред преследвачите си Левски и Ботев Пловдив. "Сините" обаче имат мач повече спрямо "зелените" и "жълто-черните". Възпитаниците на Валентин Илиев записаха пета среща без победа и заемат деветата позиция с 14 пункта.

ОЩЕ: БФС глоби два отбора с по 5 хиляди лева, Левски ще плаща за "любимото" провинение

Пас към миналото

Лудогорец задълбочи кризата в ЦСКА 1948

Четвърт час след първия съдийски сигнал на "Хювефарма Арена" родният хегемон откри резултата. Маркус се възползва от грешка в изнасянето на гостите и прониза Алекс Божев. В 24-тата минута Чочев засече центриране и удвои аванса на Лудогорец. До почивката Серджио Падт спаси един опасен шут, а Марто Бойчев не намери целта от изгодна позиция.

В началото на втората част Ерик Маркус сложи точка на спора. Бързоногото крило бе изведено с хубав пас, навлезе в наказателното поле и реализира втория си гол в мача. До края на двубоя темпото спадна, а централните нападатели Марио Илиевски и Квадво Дуа пропуснаха по един хубав шанс.

ОЩЕ: Г-н Генчев, "навсякъде беше синьо", но титлата вече започна да зеленее