Лудогорец надхитри Карабах в Азербайджан! Бразилец с чутовна глупост (ВИДЕО)

06 август 2024, 20:59 часа • 3120 прочитания

Лудогорец излъга Карабах с 2:1 на стадион "Тофик Бахрамов" в Баку в първия двубой от третия предварителен кръг на Шампионската лига. Диниш Алмейда откри резултата с глава в 56-ата минута. Малко по-късно Жуниньо изравни. 180 секунди преди да изтече редовното време Кайо Видал вкара победния гол за "орлите", а Сон направи своята втора асистенция в мача.

Точно в 90-ата минута бразилското крило, което в хода на срещата уцели и греда, влезе грубо в краката на съперник. За нарушението фланговият състезател получи втори жълт картон и остави отбора си с десет души на терена.

Лудогорец докосва плейофа в Шампионска лига!

Домакините имаха вихрено начало. Футболистите на Гурбан Гурбанов окупираха наказателното поле на "зелените", но отправяха само неточни изстрели. В 17-ата минута логичното се случи. Бахлул Мустафазад прати топката във вратата на гостите. Голът обаче бе правилно отменен заради засада.

ОЩЕ: Трети тим с името Динамо на пътя на Лудогорец, ако „орлите“ отстранят Карабах

😕 ПОЧИВКА: Нулево равенство между Лудогорец и Карабах ⌨️ Какво се случи през първото полувреме 👉...

Публикувахте от PFC Ludogorets 1945 в Вторник, 6 август 2024 г.

"Орлите" удържаха Карабах

След средата на първото полувреме възпитаниците на Георги Дерменджиев постепенно изнесоха играта отвъд собствената си половина. Техният възход продължи и през втората част. Текпетей шутира опасно извън целта. Карабах отговори с удар на Жуниньо, отразен от Хенрик Бонман. Зубир и Байрамов бяха спрени от защитниците на "орлите", преди в 54-тата минута Бърнанрд Текпетей да пропусне огромен шанс.

Диниш Алмейда изведе "зелените" напред

Кайо Видал засече центриране на Сон. Изстрелът му с глава кацна върху напречната града, а при добавката Текпетей не намери очертанията на вратата от чиста позиция. 120 секунди по-късно Лудогорец все пак вкара. Диниш Алмейда се възползва от пас по въздух на Сон и реализира за 0:1. Радостта на българския шампион трая само 8 минути.

ОЩЕ: Лудогорец е на крачка от трансфер на бранител в елита на Турция

⚽️🏃‍ Диниш Алмейда бележи за 1:0 срещу Карабах ⌨️ Следете срещата на живо 👉...

Кайо Видал се превърна в герой, а после направи страшна глупост!

Жуниньо се озова на точното място и от близко разстояние възстанови паритета. Преди това пък Бърнард Текпетей получи контузия и се наложи да бъде изнесен от терена на носилка. В 86-ата минута Квадво Дуа опропасти страхотна възможност сам срещу съперниковия страж, но след секунди Сон направи втората си асистенция, материализирана от Кайо Видал за 1:2. Бразилецът обаче сътвори чутовна глупост минута по-късно.

Той извърши нарушение, за което получи втори жълт картон, и остави Лудогорец с 10 души на терена. В последните минути Бонман се отчете с няколко спасявания и не инкасира други попадения.

ОЩЕ: Жребий за Лига Европа: Лудогорец с много лесен съперник, ако отпадне от Карабах