Левски пое водачеството в А група

04 октомври 2015, 21:50 часа • 4654 прочитания

За пръв път от две години насам един от двата най-обичани клуба в България в лицето на Левски излезе начело в А група. Сините успяха да се изкачат на върха след много ценна победа като гост над досегашния лидер в класирането Литекс - 1:2.

Нещата бяха решени през първото полувреме, между 30-тата и 40-тата минута. Левски поведе след статично положение и голов удар с глава на Аймен Белаид, който се възползва по отличен начин от центрирането на Роман Прохазка от фаул. Литекс изравни след само три минути, като Кристиян Малинов отбеляза за оранжевите след пас на Асприля. Не минаха обаче и пет минутки, преди столичани пак да поведат. Това стана отново след фаул, като сините разиграха отлично, за да дадат шанс на Прохазка да простреля Висиниус и да подсигури победата над Литекс.

Защо Литекс не успя да изравни - научете в Sportline.bg.