Хебър на Любослав Пенев стигна 1/2-финалите на Купата на България (ВИДЕО)

28 февруари 2024, 16:51 часа • 3649 прочитания

Отборът на Хебър Пазарджик успя да се класира за полуфиналите на Купата на България, след като отстрани Пирин Благоевград с победа с 2:1 като домакин в среща от 1/4-финалната фаза на надпреварата. Тимът на Любослав Пенев стигна до успеха с късен гол в продължението на мача.

Хебър отстрани Пирин от Купата на България

Хебър откри резултата в добавеното време на първата част, когато домакините получиха дузпа. Зад бялата точка застана Георги Вълчев, който успя да се разпише. През втората част обаче Пирин упражни натиск и стигна до изравнителен гол чрез Иван Тасев в 59'.

Късен гол зарадва Пазарджик

В края на мача тимът от Пазарджик отново се активизира и стигна до два гола, но и двата бяха отменени заради засада. Все пак в 94-ата минута домакините стигнаха до победата с гол на Шейк Диаманка, който прати Хебър на полуфиналната фаза.

За полуфиналите вече се класира отборът на Ботев Пловдив, който победи Спартак Варна. Очакват се победителите и от другите две двойки: ЦСКА - Арда Кърджали и Лудогорец - ЦСКА 1948.