ЦСКА започна ударно, но два червени картона и две дузпи го закопаха в Шампионска лига

22 октомври 2024, 21:16 часа • 1631 прочитания

ЦСКА се бори мъжки, но загуби с 1:3 при визитата си на Генк в първия двубой от втория кръг на Младежката лига на УЕФА. При равен резултат "армейците" получиха два червени картона, което предопредели хода на срещата. Освен това главният съдия от Македония Игор Стойчевски отсъди две дузпи в полза на белгийския тим - една от които материализирана.

Два червени картона и две дузпи лишиха ЦСКА от нещо повече

"Червените" стартираха ударно сблъсъка.  Още в третата минута младата надежда на столичния гранд Петко Панайотов излезе сам срещу вратаря и откри резултата. До края на първото полувреме Сайду Туре преодоля Георги Гергинов, за да възстанови паритета. Футболистите на Генк атакуваха повече. Малко преди почивката обаче можеха да инкасират попадение, ако Алесандро Николов не бе пропуснал очи в очи с противниковия страж.

ОЩЕ: След Вечното дерби: БФС прибира над 16 хиляди лева от Левски и ЦСКА

ВАР-ът на Actualno

2х2 бързи жълти картона за ЦСКА

В 70-ата минута главният съдия посочи бялата точка за нарушение на Лъчезар Иванов и декорира защитника в жълто. Централният бранител реагира и моментално получи втори жълт картон, респективно бе изгонен. С изпълнението на дузпата се нагърби Седрик Нузи, чийто изстрел бе отразен от Гергинов.

Десет минути преди да изтече редовното време Димитър Петров си изкара два жълти картона за една минута и остави ЦСКА с девет души на терена. Домакините се възползваха от численото си преимущество. Али Камара вкара за 2:1. В 88-ата минута Генк получи втора дузпа, реализирана от Лино Декресон.

ОЩЕ: Развъртат метлата на "Армията" - ЦСКА разкарва поне шест разочарования