България загуби от Швейцария в дебюта на Ясен Петров

25 март 2021, 21:52 часа • 2172 прочитания

България загуби от Швейцария с 1:3 в двубой от световните квалификации за Мондиал 2022 в Катар. Срещата се игра на Националния стадион "Васил Левски" в столицата. Това бе и дебютен мач за Ясен Петров начело на националния ни отбор.

Гостите матираха "трикольорите" само в рамките на 6 минути. Швейцария поведе с гол на Бреел Емболо с глава в 7-ата минута, а 180 секунди по-късно Швейцария направи резултата 2:0 с попадение на Хари Сеферович. Гостите нанесоха нов удар в 13-ата минута, когато точен бе Цубер. Швейцарците пропуснаха да направят разгорам за националите пълен през първото полувреме, когато бяха пълни господари на терена. Кирил Десподов върна България в играта минута след почивката, но минута след това се контузи и трябваше да напусне терена. До края България игра значително по-добре, но въпреки това загуби първия мач от квалификациите.

Още за злощастното начало на националите и други новини от спорта може да намерите на Sportlive.bg