Битката на Пирин за спасение продължава, „орлетата“ не се дадоха на Арда (ВИДЕО)

04 март 2024, 17:24 часа • 3553 прочитания

Битката на Пирин Благоевград за оставане в Първа лига продължава. Днес „орлетата“ взеха много важна точка при гостуването си на Арда Кърджали от 23-ия кръг на родното първенство. Двубоят между двата тима завърши при резултат 0:0.

Арда удари греда преди почивката

Арда можеше да поведе в срещата още в 13-ата минута, когато Пламен Крачунов засече с глава центриране на Иван Тилев, но топката срещна левия страничен стълб на вратата на гостите. До края на първата част кърджалийци пропуснаха две отлични възможности след слаби отигравания на Тонислав Йорданов. Пирин отговори с отлична атака, която обаче завърши с неточен удар на Юго Комано.

Пирин издържа на натиска на домакините

🟢Важна точка при 2️⃣-ото поредно шампионатно гостуване 💪Тимът показа характер и дух въпреки кадровите проблеми Пирин...

Posted by Пирин Благоевград/Pirin Blagoevgrad on Monday, March 4, 2024

След почивката Арда продължи да натиска съперника си и стигна до няколко много добри положения. С пропуски обаче се отличиха Иван Тилев, Станислав Иванов и Тонислав Йорданов. Малко преди края на редовното време домакините от Кърджали бяха близо до така важния за тях гол, но Максим Ковальов се намеси отлично след опасен удар на Борислав Цонев.

Пирин взе важни точки

След равенството Пирин продължава да заема 14-то място във временното класиране в Първа лига с 20 точки. „Орлетата“ обаче вече са на 7 пункта пред 15-ия Ботев Враца и на 3 зад 13-ия Хебър Пазарджик. Арда пък заемат девето място в подреждането с 32 точки – на една зад осмия Ботев Пловдив.

Снощи Лудогорец отново победи ЦСКА 1948 и оглави класирането в Първа лига.